ELŐADÁST TARTOTTUNK A FALUGONDNOKOK SZAKMAI NAPJÁN

Kedves Tagtársak!

Örömmel számolunk be róla, hogy 2026. június 26-án meghívást kaptunk a Falugondnokok Vas és Győr-Moson-Sopron Megyei Egyesületének répceszemerei szakmai napjára, ahol közel 30 résztvevő előtt tarthattunk előadást. A program célja az volt, hogy a falugondnokok, önkormányzati és szociális szakemberek még jobban megismerjék a látássérült emberek mindennapjait, valamint azokat a lehetőségeket, amelyekkel hatékonyan tudják segíteni őket.  

Az előadás során szó esett a látássérült emberek mindennapi életéről, a természetes segítségnyújtás fontosságáról, valamint a számukra elérhető támogatási és szolgáltatási lehetőségekről. Emellett bemutattuk egyesületünk működését, tevékenységeit és azokat a programokat, amelyekkel vármegyénkben segítjük a látássérült emberek életminőségének javítását.

A résztvevők aktívan bekapcsolódtak a beszélgetésbe, számos érdekes és hasznos kérdést tettek fel, amelyekre örömmel válaszoltunk. Bízunk benne, hogy az elhangzottak hozzájárulnak ahhoz, hogy a falugondnoki szolgálatok még felkészültebben tudják támogatni a látássérült embereket a mindennapokban.

Az előadást Kiss Balázzsal közösen tartottuk, és örömünkre szolgált, hogy egyesületünk munkáját ilyen nyitott és érdeklődő szakmai közönség előtt mutathattuk be. Ezúton is köszönjük a meghívást és a szívélyes fogadtatást!